Strona Główna ˇ Powszechna Deklaracja Archiwów ˇ Download ˇ Linki ˇ Kontaktśroda, Grudzień 19, 2018
Nawigacja
Strona Główna
Władze Oddziału
Szkolenia i kursy
Download
Linki
Galeria
Kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 16
Najnowszy Użytkownik: Cidessenak
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
XIII Ogólnopolskie Seminarium Archiwalne

Sekcja Archiwa Zakładowe, cyklicznie organizuje ogólnopolskie seminaria szkoleniowe, których celem jest popularyzacja teoretycznej i praktycznej wiedzy o postępowaniu z dokumentacją oraz jej zarządzaniu. Szczególna uwaga skupiona jest na prezentacji nowoczesnych metod i narzędzi pracy wśród aktotwórców oraz osób odpowiedzialnych za działalność archiwalną, a także podnoszenie i doskonalenie kwalifikacji zawodowych archiwistów.Problematyką omawianą w trakcie XIII Ogólnopolskiego Seminarium Archiwalnego w dniach 4–5 czerwca 2018 r. pn. „Zabezpieczanie i ochrona materiałów archiwalnych – teoria i praktyka” będzie tematyka związana z nowelizacją prawa archiwalnego oraz przedstawienie rozwijających oraz coraz powszechniejszych systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją. Celem seminarium będzie przedstawienie całego spektrum działań związanych z zabezpieczeniem i ochroną materiałów archiwalnych – od problematyki budownictwa archiwalnego przez profilaktykę i konserwację, aż do nowych technik zabezpieczenia – digitalizację materiałów archiwalnych.W programie m.in.:– Kazimierz Jaroszek – Funkcje archiwum państwowego – uwarunkowania architektoniczne i ich realizacja na przykładzie Archiwum Państwowego w Radomiu.

– Jan Basta – Postępowanie z dokumentacją w warunkach zagrożenia powodziowego. Z doświadczeń praktycznych Archiwum Państwowego w Rzeszowie.

– Magdalena Sawicka – EZD PUW w administracji publicznej – stan obecny i przyszłe wyzwania

– Wioletta Guzek – Digitalizacja jako element ochrony zasobu historycznego w archiwum Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

– Dariusz Greń – Właściwa organizacja i funkcjonowanie instytucji oraz jej archiwum z punktu widzenia profilaktyki archiwalnej.

– Piotr Pawłowski – Legendarna historia Sandomierza.

– Magdalena Różańska – Wpływ unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych na postępowanie z dokumentacją w archiwum zakładowym.

– Agnieszka Giermasińska – Konserwacja archiwaliów w Urzędzie m.st. Warszawy – początki i praktyka.

– Paweł Tiunin – Zagrożenia zbiorów archiwalnych i ich zwalczanie metodą dezynfekcji gazowej na przykładzie komory fumigacyjnej przy Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

– Krzysztof Stryjkowski – Zabezpieczanie archiwaliów u progu Niepodległej.

– Michał Witkowski – Profilaktyka zabezpieczania materiałów archiwalnych w archiwach zakładowych.

– Gunnar Teske – Komunalne budownictwo archiwalne w Westfalii. Doświadczenia ostatnich 10 lat.

– Ryszard Wojtkowski – Budowa archiwów w Polsce. Stan obecny i przyszłość.

Pełen program seminarium – już wkrótceTermin składania zgłoszeń – do 30 kwietnia 2018 r.Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenia będą rozpatrywane w kolejności wpływu.


Formularz zgloszeniowy
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SAP
NDAP
Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział Kielce SAPKielce

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie